Dětský kufřík: Na cesty s úsměvem a bez starostí

Dětský Kufřík

Výhody vlastního kufříku pro děti

Vlastní kufřík není jen roztomilý doplněk k dětskému cestování, ale přináší i řadu praktických výhod. Děti se učí zodpovědnosti za své věci, když si samy balí a starají se o svůj kufřík. To jim pomáhá rozvíjet samostatnost a organizační schopnosti. Navíc, když mají děti své oblíbené hračky a věci s sebou, snižuje to stres z cestování a usnadňuje jim adaptaci na nové prostředí. Dětský kufřík na cesty je navržen tak, aby byl lehký a snadno se s ním manipulovalo, i malým dětem. Mnoho modelů má kolečka a výsuvnou rukojeť, takže je děti mohou snadno táhnout za sebou. To je obzvláště užitečné na letištích a nádražích, kde je potřeba se rychle přesouvat. Kufříky pro děti jsou k dostání v mnoha barevných a hravých designech, které děti milují. Mohou si vybrat kufřík s motivem svého oblíbeného filmového hrdiny, pohádkové postavy nebo zvířete. To dělá z cestování zábavu a děti se na něj těší.

Typy dětských kufříků (s kolečky, batoh-kufřík)

Výběr správného dětského kufříku může být těžší, než se zdá. Na trhu je nepřeberné množství typů a designů. Pro usnadnění navigace v tomto dětském světě zavazadel se podíváme na dva základní typy: kufříky s kolečky a batoh-kufříky.

Kufříky s kolečky

Kufříky s kolečky jsou klasikou, která nikdy neomrzí. Děti si je snadno táhnou za sebou, aniž by musely nést těžký náklad. To je obzvlášť výhodné při delších cestách nebo na letišti. Existují kufříky s dvěma nebo čtyřmi kolečky. Čtyři kolečka zajišťují větší stabilitu a snazší manipulaci, dvě kolečka jsou zase lehčí a skladnější.

Batoh-kufříky

Batoh-kufřík je skvělou volbou pro aktivní děti. Kombinuje v sobě praktičnost kufříku s pohodlím batohu. Děti ho mohou nést na zádech jako běžný batoh, nebo ho táhnout za sebou na kolečkách. To je ideální pro cesty, kde se střídají úseky s chůzí a s ježděním.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru dětského kufříku je důležité zohlednit věk dítěte, délku a typ cesty a samozřejmě i jeho vkus. Pro menší děti jsou vhodné menší a lehčí kufříky s veselými motivy. Starší děti ocení větší a odolnější kufříky s moderním designem. Ať už zvolíte jakýkoliv typ, nezapomeňte na kvalitní zpracování a odolné materiály, aby kufřík vydržel i náročnější zacházení.

Dětský kufřík, to je brána do světa fantazie, do říše snů a dobrodružství. Je to věrný společník na cestách za poznáním, ať už je cílem prázdninová babička nebo pohádková země za sedmero horami. V něm se ukrývají poklady dětské duše, plyšáci s duší kamarádů a hry, které zahánějí nudu.

Eliška Novotná

Výběr správné velikosti a hmotnosti

Při výběru dětského kufříku je důležité zvolit správnou velikost a hmotnost, aby ho vaše dítě mohlo bez problémů ovládat a přenášet. Pro kratší výlety a pobyty v mateřské škole se hodí menší a lehčí kufříky, ideálně s objemem do 20 litrů. Pro delší cesty a dovolené zvolte kufřík s objemem 30 až 40 litrů, který pojme vše potřebné. Důležitá je také hmotnost kufříku. Prázdný kufřík by neměl vážit více než 1,5 kg pro menší děti a 2 kg pro starší děti. Příliš těžký kufřík by mohl vaše dítě přetěžovat a znechutit mu cestování. Nezapomeňte zohlednit i věk a výšku vašeho dítěte. Menší děti ocení kufřík s výsuvnou rukojetí a kolečky, která jim usnadní manipulaci. Starší děti už zvládnou i batoh na kolečkách s nastavitelnou výškou ramenních popruhů. Při výběru dbejte na kvalitní zpracování a odolné materiály, aby kufřík vydržel i hrubší zacházení.

Značka Rozměry Hmotnost Materiál Cena Motiv

Odolný materiál a kvalitní zpracování

Dětské kufříky a cestovní kufříky pro děti už dávno nejsou jen obyčejné krabice s kolečky. Dnešní trh nabízí širokou škálu modelů, které se liší nejen designem, ale i odolností a kvalitou zpracování. A právě tyto dva faktory jsou klíčové pro spokojenost malých cestovatelů i jejich rodičů.

Při výběru kufříku pro děti je důležité zohlednit materiál, ze kterého je vyroben. Mezi nejoblíbenější a nejodolnější materiály patří polykarbonát a ABS plast. Polykarbonát je lehký a zároveň velmi odolný proti nárazům a poškrábání. ABS plast je cenově dostupnější variantou, která také nabízí dobrou odolnost.

Důležitá je i kvalita zpracování. Zkontrolujte pevnost švů, zipů a koleček. Kolečka by měla být pogumovaná a otočná o 360 stupňů pro snadnou manipulaci. U kufříků s výsuvnou rukojetí se ujistěte, že je dostatečně pevná a stabilní.

Kvalitní dětský kufřík by měl vydržet i hrubší zacházení a časté cestování. Investice do odolného a kvalitně zpracovaného kufříku se vám vyplatí, protože vám ušetří starosti s poškozením a zajistí vašim dětem pohodlné a bezproblémové cestování.

Bezpečnostní prvky (reflexní prvky)

Důležitým aspektem dětských kufříků, obzvláště těch určených na cesty, je bezpečnost. Děti se snadno rozptýlí a na rušných místech, jako jsou letiště nebo nádraží, je důležité, aby byly dobře viditelné. Proto je dobré vybírat kufříky, které jsou vybaveny reflexními prvky.

Reflexní prvky odrážejí světlo zpět ke zdroji, ať už se jedná o světlomety automobilů nebo pouliční osvětlení. Díky tomu jsou děti s kufříky vybavenými těmito prvky lépe viditelné i za zhoršených světelných podmínek, například za šera, v noci nebo za deště.

Reflexní prvky se mohou na kufřících nacházet v různých podobách. Mohou to být reflexní pásky, náševky s reflexním povrchem, obrázky s reflexními prvky nebo dokonce celý kufřík vyrobený z materiálu s reflexními vlastnostmi.

Při výběru kufříku pro děti je proto vhodné zkontrolovat, zda je vybaven dostatečným množstvím reflexních prvků. Ideálně by měly být umístěny na všech stranách kufříku, aby byla zajištěna viditelnost ze všech úhlů.

Bezpečnost vašich dětí by měla být vždy na prvním místě, a to i při výběru zdánlivě obyčejného předmětu, jako je dětský kufřík.

Oblíbené motivy a designy

Děti milují, když si můžou vybrat kufřík s motivem jejich oblíbeného hrdiny, pohádkové postavy nebo zvířátka. Oblíbené jsou motivy z animovaných filmů od Disneyho, Pixaru nebo DreamWorks, jako jsou Ledové království, Auta, Hledá se Nemo nebo Madagaskar. Pro menší děti jsou vhodné veselé barvy a jednoduché motivy, zatímco starší děti ocení modernější designy a abstraktní vzory.

Kromě motivů je důležitý i design kufříku. Pro nejmenší cestovatele jsou ideální kufříky na kolečkách s výsuvnou rukojetí, které se snadno ovládají. Pro starší děti jsou vhodné batohy na kolečkách, které se dají nosit i na zádech. Důležitá je také velikost a hmotnost kufříku, aby ho děti bez problémů zvládly.

Při výběru kufříku pro děti nezapomeňte na jejich bezpečnost. Kufřík by měl být vyroben z kvalitních a odolných materiálů a měl by mít pevné zipy a přezky. Důležité jsou také reflexní prvky, které zvyšují viditelnost dítěte za šera a tmy.

Tipy na balení dětského kufříku

Balení kufříku pro vaše ratolesti nemusí být noční můrou. S trochou plánování a našimi tipy zvládnete vše levou zadní. Nejdříve si sepište seznam věcí, které vaše dítě na cestách potřebuje. Zohledněte délku pobytu, počasí v destinaci a plánované aktivity. Oblečení balte do vrstev – to vám umožní přizpůsobit se změnám počasí a zabere méně místa. Využijte techniku rolování oblečení, která je skvělá pro úsporu prostoru. Do bot vložte ponožky, abyste je udrželi ve tvaru a využili volný prostor. Nezapomeňte na hygienické potřeby, oblíbenou hračku a svačinu na cestu. Pro větší děti je praktické pořídit kufřík s kolečky a výsuvnou rukojetí, aby mohly s kufříkem snadno manipulovat samy. Dětský kufřík by měl být lehký, aby ho děti bez problémů unesly. Nezapomeňte na jmenovku s adresou a telefonním číslem, abyste kufřík v případě ztráty snadno našli.

Praktické doplňky (jmenovka, popruh)

Jmenovka a popruh jsou dva zdánlivě drobné detaily, které ale dokáží u dětského kufříku udělat velký rozdíl. Jmenovka je nezbytná pro snadnou identifikaci kufříku, ať už na letišti, ve školce nebo na dětském táboře. Jasná a viditelná jmenovka s adresou a telefonním číslem na rodiče pomůže v případě ztráty kufříku s jeho rychlým návratem. Popruh pak oceníte zejména u větších a těžších kufříků. Nastavitelný popruh umožňuje pohodlné nošení kufříku na rameni, čímž se uleví dětským zádům a ručičkám. Některé kufříky pro děti na cesty jsou vybaveny i odnímatelným popruhem, který lze v případě potřeby sundat a kufřík nést pouze za madlo. Při výběru kufříku věnujte pozornost i materiálu a provedení jmenovky a popruhu. Jmenovka by měla být odolná proti oděru a vodě, popruh by měl být dostatečně pevný a odolný proti přetržení.

Oblíbené značky dětských kufříků

Při výběru dětského kufříku na cesty je dobré se zaměřit na osvědčené značky, které kladou důraz na kvalitu, odolnost a design. Mezi nejoblíbenější patří Samsonite, značka s dlouholetou tradicí, která nabízí širokou škálu kufříků pro děti s motivem oblíbených filmových hrdinů, zvířátek nebo sportovních týmů. Další populární volbou je Trunki, značka známá svými kufříky ve tvaru zvířátek, na kterých se děti můžou i vozit. Pro menší cestovatele jsou ideální batůžky na kolečkách od značek Skip Hop nebo LittleLife, které jsou lehké, praktické a mají nastavitelné popruhy. Pro starší děti a teenagery se hodí kufříky od značek jako Dakine, Roxy nebo Vans, které se vyznačují moderním designem a spoustou praktických kapes. Při výběru je důležité zvážit věk dítěte, jeho výšku a také to, kam s kufříkem bude cestovat. Pro leteckou dopravu jsou vhodné kufříky s pevným skeletem, pro cestování autem nebo vlakem postačí i textilní kufřík.

Cena a dostupnost na trhu

Cena dětských kufříků se liší podle značky, materiálu, velikosti, designu a funkcí.

Levnější jsou kufříky z textilu, odolnější z ABS plastu nebo polykarbonátu. Nejodolnější, ale nejtěžší a nejdražší jsou z hliníku.

Při výběru zvažte četnost cestování, typ cestování a váš rozpočet.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: děti

Autor: Prokop Sládek

Tagy: dětský kufřík | kufřík pro děti na cesty