JAKÉ TĚSTOVINY JSOU VHODNÉ?

URČITĚ BEZLEPKOVÉ, TO JE BEZ DEBAT.

Tento příspěvek píšu, protože jsem už zkusila nespočet více či méně alternativních těstovin. Některé chutnaly dobře, jiné šly rovnou do koše… proto bych vám ráda zúžila výběr na top druhy, které, alespoň v naší rodině, fungují a bez problému se jí.

Bezlepkové těstoviny jsou v dnešní době obecně snadno k sehnání – ve větších obchodech, jako je například Billa, Lidl, Kaufland, případně drogerie DM a především na specializovaných e-shopech a kamenných prodejnách se zdravou výživou. Řeč je o kukuřičných těstovinách, konkrétně například značce RUMMO či SAM MILLS. Nikdo si záměny ani nevšimne, pokud tedy na ni sami nepoukážete (což nedoporučuji, tohle akorát vede k dlouhým diskuzím o ničem :). Chuť i textura je fajn a většinou problém s konzumací této „alternativy“ není žádný. Je tady jen jedna malá drobnůstka:

naše speciální dětičky jsou VELMI často PŘECITLIVĚLÉ na KUKUŘICI

Takže na začátek diety (záměnu lepku za nelepek) super, v dalším levelu to chce ale ještě něco lepšího, co jsou například těstoviny z červené čočky a případně pohanky (ty jsou ale pro fajnšmekry, kteří nevedou s pohankou boje). Tyto těstoviny se dají velmi snadno a rychle uvařit (3-5 min) a to se vždycky hodí! :)

JE TO DRAHÉ!!!

Ano, bezlepkové těstoviny jsou dražší, ve srovnání s těmim klasickými – pšeničnými. Ale jejich cena nemusí být závratná, dobrým příkladem je například značka TIRADELL prodávaná v Lidlu. Kolem 40 – 50 Kč koupíte 500 g pytlík prima těstovin.

Prosím, neposuzujme kvalitu těstovin podle ceny. Neplatí čím dražší, tím lepší.

Pokud vaše děti zkoumají barvu jídel, která jsou na talíři, jsou ve stolování rigidní, asi nebude lehké, zamaskovat červenou barvu čočkových těstovin, z toho důvodu je tu možná varianta skvělých kukuřičných těstovin. To samé v případě zelených, hráškových těstovin… Chuť je v pohodě, barva je ale jasná :)

CO NEDOPORUČUJI

Určitě nedoporučuji těstoviny rýžové – lepí se, jsou buď tvrdé nebo rozvařené a hlavně NENÍ V NICH ŽÁDNÁ PŘIDANÁ HODNOTA, pouze škrob = energie.

Víte, že si ale můžete hezky a snadno vyrobit , třeba i za pomoci dítěte, těstoviny z cukety, batátů nebo třeba mrkve? Existují různé škrabky nebo spiralizér, super věc! Mrkněte ;)

Máte dotaz? Napište mi na info@klidnabriska.cz, ráda pomůžu ;)

Jsem specialista v oblasti funkční výživy. Pomáhám lidem, od prenatálního věku až po pokročilý důchodový věk, najít vhodný výživový styl a velmi často i řešení jejich zdravotních problémů skrze správně volenou stravu. Svou práci již vnímám jako poslání – díky ní mohu dělat lidi zdravější a šťastnější! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů