Ninjago: LEGO série plná dobrodružství pro děti

Ninjago

Co je Ninjago?

Ninjago je populární série stavebnic od společnosti LEGO, která přináší dobrodružství plná akce a fantazie. Hlavním tématem Ninjaga je boj mezi dobrem a zlem, který se odehrává v mystickém světě plném ninjů, draků a mocných artefaktů. Děti se mohou stát součástí tohoto světa a zažít vzrušení boje proti temným silám jako skuteční hrdinové. Ninjago nabízí nejenom zábavu, ale také rozvoj kreativity a motorických dovedností dětí.

Původ a vznik Lego série Ninjago

Lego série Ninjago byla vytvořena dánskou společností Lego Group a poprvé uvedena na trh v roce 2011. Jejím tvůrcem je designér Michael Svane Knap, který se inspiroval japonskou kulturou, bojovými uměními a samuraji. Původně měla být série pouze dočasná, ale kvůli její oblibě bylo rozhodnuto pokračovat. Hlavním cílem bylo oslovit chlapce ve věku od 6 do 14 let a nabídnout jim nový způsob hraní s Legem. Série Ninjago se stala velmi úspěšnou a získala si mezinárodní popularitu.

Hlavní postavy a jejich dobrodružství

Hlavní postavy Lego série Ninjago jsou šesti mladými ninjy, kteří se stávají ochránci světa před temnými silami. Kai je ohnivý ninja, který ovládá oheň a je velmi odvážný. Jay je mistry elektrických výbojů a skvělý mechanik. Cole je zemní ninja s obrovskou silou a schopností manipulovat s kameny. Zane je robotický ninja, který má nadlidské schopnosti a umí bojovat i ve vodě. Lloyd je zelený ninja a syn zlého Lorda Garmadona, ale nakonec se obrátí na stranu dobra. Posledním členem týmu je Nya, která se stane vodní ninjou a dokonale ovládá bojové umění Spinjitzu. Společně musí čelit různým nepřátelům jako například Pythor P Chumsworth nebo Lord Garmadon a zachránit Ninjago před zkázou.

Jaké dovednosti děti mohou rozvíjet při hraní s Ninjago?

Hraní s Lego sérií Ninjago je nejen zábavné, ale také přináší mnoho výhod pro rozvoj dovedností dětí. Při hraní s těmito stavebnicemi se děti učí logicky myslet a plánovat své kroky. Musí řešit různé problémy a překážky, což rozvíjí jejich kreativitu a schopnost hledat nová řešení.

Děti se také učí spolupracovat a komunikovat s ostatními hráči. Vytvářejí si vlastní příběhy a scénky, což podporuje jejich fantazii a tvůrčí myšlení. Hraním s Ninjago se také rozvíjejí jemná motorika a prostorová orientace.

Ninjago obsahuje různé prvky bojových umění, jako je karate nebo tai-chi. Děti se tak mohou seznámit s těmito disciplínami a zlepšit svou fyzickou kondici. Tato série tak podporuje pohyb a aktivitu u dětí.

Celkově lze říci, že hraním s Lego sérií Ninjago děti rozvíjejí svou kreativitu, logické myšlení, sociální dovednosti a fyzickou kondici. Je to skvělý způsob, jak trávit čas s radostí a současně se učit novým věcem.

Výhody hraní s Lego sérií Ninjago pro děti

Hraní s Lego sérií Ninjago přináší dětem mnoho výhod. Jednou z nich je rozvoj motorických dovedností a koordinace oka a ruky. Děti musí skládat stavebnice, manipulovat s malými dílky a tvořit různé konstrukce. Tím se posiluje jejich jemná motorika a preciznost pohybů.

Další výhodou je podpora kreativity a fantazie. Děti mají možnost vytvářet vlastní příběhy, postavy a prostředí pomocí stavebnic Ninjago. Tím se rozvíjí jejich schopnost abstraktně myslet, fantazii a tvůrčí myšlení.

Hraním s Ninjago se také rozvíjí strategické myšlení a plánování. Děti se učí řešit problémy, plánovat své kroky a hledat optimální strategie. To jim pomáhá rozvijet analytické schopnosti a logické uvažování.

Ninjago také podporuje sociální interakci mezi dětmi. Při hraní si mohou společně stavět, sdílet nápady a spolupracovat na dosažení cíle. To posiluje jejich komunikační dovednosti, schopnost pracovat v týmu a respektovat názory ostatních.

V neposlední řadě, hraní s Lego sérií Ninjago je zábavné a stimuluje děti ke kreativitě a představivosti. Děti se mohou ponořit do světa Ninjago, prozkoumávat různé scény a vymýšlet nové příběhy. To jim poskytuje radost ze hry a podporuje jejich celkový rozvoj.

Jak Ninjago podporuje kreativitu a fantazii dětí

Ninjago je Lego série, která skvěle podporuje kreativitu a fantazii dětí. Díky stavebnicím Ninjago mají děti možnost vytvářet vlastní světy, přemýšlet nad designem a kombinovat různé prvky. Tato hra sestavení stimuluje jejich kreativní myšlení a rozvíjí schopnost řešit problémy. Děti mohou také vymýšlet vlastní příběhy a dobrodružství pro postavy z Ninjaga, což podporuje jejich fantazii a rozvoj vypravěčských schopností. Celkově je Ninjago skvělou hrou, která nabízí dětem prostor pro projev jejich kreativity a fantazie.

Recenze populárních stavebnic a setů Ninjago

Série Lego Ninjago nabízí širokou škálu stavebnic a setů, které přinášejí dobrodružství do dětského světa. Jednou z nejoblíbenějších stavebnic je "Zlatý drak". Tato stavebnice obsahuje detailně zpracovaného draka, který je vybaven otočnými křídly a vystřelovacím projektilovým mechanismem. Děti si mohou užít hodiny zábavy při sestavování tohoto draka a následném hraní s ním.

Další populární stavebnicí je "Nindroid robot". Tato stavebnice umožňuje dětem sestavit vlastního robota se skvělými funkcemi, jako jsou pohyblivé nohy, rotující hlava a vystřelovací projektily. Děti se tak mohou vcítit do role ninjů a bojovat proti nepřátelům.

Mezi další oblíbené stavebnice patří "Thunder Raider" a "Samuraj X Cave Chaos". Thunder Raider nabízí možnost sestavit vozidlo se sklápěcím kokpitem, které je vybaveno raketovým odpalovačem. Samuraj X Cave Chaos pak umožňuje dětem sestavit skrytou jeskyni plnou pastí a překážek.

Stavebnice a sety Ninjago jsou vyrobeny z kvalitního plastu a jsou pečlivě navrženy tak, aby byly snadno sestavitelné pro děti ve věku od 7 let. Každá stavebnice obsahuje podrobný návod, který dětem pomáhá při sestavování. Díky různým možnostem kombinace stavebnic si děti mohou vytvořit vlastní svět plný dobrodružství a fantazie.

Stavebnice Ninjago jsou oblíbené nejen mezi dětmi, ale i mezi sběrateli. Každý set je unikátní a nabízí specifické postavy, vozidla a předměty. Sběratelé se mohou těšit na limitované edice, které jsou často vyhledávané mezi fanoušky série.

Série Lego Ninjago je skvělou volbou pro děti, které milují dobrodružství, akci a kreativitu. Tyto stavebnice nejen rozvíjejí motorické dovednosti dítěte, ale také podporují jeho fantazii a schopnost řešit problémy. Hraním s Ninjago se děti mohou vcítit do role hrdinů a prožívat nekonečné příběhy plné dobrodružství.

Jak se stát součástí Ninjago světa

Chcete-li se stát součástí Ninjago světa, můžete začít sledováním animovaného seriálu Ninjago: Masters of Spinjitzu. Tento seriál vysílá televizní stanice Cartoon Network a je také dostupný na různých streamovacích platformách. Díky tomuto seriálu se dozvíte více o příběhu, postavách a dobrodružstvích v Ninjago světě.

Další možností je zapojit se do hraní s Lego stavebnicemi Ninjago. Existuje široká škála stavebnic, které zahrnují různé scény a postavy z Ninjago světa. Tyto stavebnice umožňují dětem nejen stavět a tvořit, ale také si hrát s oblíbenými postavami a vytvářet vlastní příběhy.

Pokud máte rádi deskové hry, můžete si také pořídit deskovou hru založenou na sérii Ninjago. Tyto hry často nabízejí různé strategické prvky a umožňují dětem prozkoumávat svět Ninjago prostřednictvím her a soutěžení.

Ninjago je také velmi populárním tématem pro dětské kostýmy a doplňky. Pokud se chcete převléknout za jednoho z hrdinů z Ninjago, můžete si pořídit kostým a doplňky s motivy této série.

Ninjago svět je plný dobrodružství a příležitostí pro děti stát se součástí tohoto fantastického světa. Stačí si vybrat z různých možností, které Ninjago nabízí, a začít objevovat tajemství a dobrodružství spolu s oblíbenými postavami této série.

Tipy a triky pro sběratelské edice Ninjago

Pokud jste fanouškem sběratelských edicí Ninjago, máme pro vás několik užitečných tipů a triků. Prvním tipem je sledovat oficiální webové stránky Lego, kde se dozvíte o novinkách a limitovaných edicích. Dále se vyplatí navštěvovat specializované obchody s hračkami, které často nabízejí exkluzivní sety Ninjago. Pokud chcete svou sbírku rozšířit rychleji, můžete zkusit i online aukce nebo výměnu s dalšími sběrateli. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat sekundární trh, kde se mohou objevit raritní kousky za přijatelnou cenu. A nakonec, buďte trpěliví a pečlivě si vybírejte, abyste měli sběratelské edice Ninjago, které vás opravdu baví!

Bezpečnostní a věková doporučení pro hraní s Ninjago

Při hraní s Lego sérií Ninjago je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Výrobce doporučuje, aby děti mladší 3 let nehrály s malými dílky, které by mohly spolknout. Je také vhodné, aby rodiče dohlíželi na hru a ujistili se, že děti nepoužívají stavebnice jako projektily nebo je nesnaží polykat.

Věkové doporučení pro Ninjago série je obvykle od 7 let. Tato série obsahuje složitější stavebnice a vyžaduje určitou míru jemné motoriky a koncentrace. Mladší děti mohou hrát s jednoduššími verzemi stavebnic, které jsou přizpůsobeny jejich schopnostem.

Je také důležité respektovat individuální schopnosti a dovednosti každého dítěte. Některé stavebnice mohou být více vhodné pro pokročilé stavitele, zatímco jiné jsou určeny pro začátečníky. Rodiče by měli vybírat stavebnice podle schopností svých dětí a postupně je motivovat k rozvoji svých dovedností.

Při hraní s Ninjago je také důležité dodržovat pokyny výrobce a správně skládat stavebnice. To nejen zajišťuje bezpečnost, ale také pomáhá dětem rozvíjet logické myšlení a prostorovou představivost. Důkladně si přečtěte návod k obsluze a postupujte podle něj.

S dodržováním těchto bezpečnostních a věkových doporučení mohou děti bezpečně a plným tempem vstoupit do světa Ninjago série a zažít spoustu zábavy a dobrodružství.

Publikováno: 21. 02. 2024

Kategorie: děti

Autor: Jarmila Nováková

Tagy: ninjago | lego série