Rozbalte radost každý den s dětským adventním kalendářem!

Decko Adventni Kalendar

Kouzlo dětských adventních kalendářů

Adventní kalendáře pro děti, to není jen sladké odměňování se za trpělivost. Jsou to hlavně kouzelné rituály, které malým i velkým odpočítávají dny do Vánoc. Každé ráno dětská očka září zvědavostí, co se skrývá za okénkem s dnešním datem. Čokoládové překvapení potěší, ale mnohem déle v paměti zůstane sdílená radost s rodiči a sourozenci. Dětský adventní kalendář je zkrátka symbolem blížících se svátků a nezapomenutelných chvil strávených s rodinou.

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství adventních kalendářů pro děti. Od klasických s obrázky a čokoládou, přes ty s malými hračkami, až po sofistikované s LEGO stavebnicemi nebo tematickými příběhy. Výběr je opravdu široký a uspokojí i ty nejnáročnější. Děti si zamilují kalendáře s motivy oblíbených pohádek, filmů nebo seriálů. Kluci ocení auta, dinosaury a superhrdiny, zatímco holčičky potěší princezny, zvířátka a pohádkové bytosti.

Ať už zvolíte jakýkoliv adventní kalendář, nezapomeňte, že nejdůležitější je čas strávený s vašimi nejmenšími. Společné otevírání okének a sdílení radosti z drobných překvapení, to jsou ty kouzelné momenty, které si budou pamatovat celý život.

Typy kalendářů: Od sladkostí po hračky

Adventní kalendáře pro děti už dávno nejsou jen o čokoládě. Dneska je na trhu obrovský výběr a rodiče můžou vybírat z kalendářů s nejrůznějšími překvapeními. Děti si tak můžou každý den rozbalit třeba malou hračku, kosmetiku, knížku nebo něco na tvoření.

Pro nejmenší jsou tu kalendáře s motivem oblíbených pohádek a postaviček. Starší děti potěší kalendáře s dinosaury, auty nebo panenkami. A pro ty nejnáročnější se dají sehnat i adventní kalendáře s LEGO stavebnicemi nebo sběratelskými figurkami.

Kromě klasických adventních kalendářů s okénky existují i takové, kde si děti každý den rozbalí dáreček z pytlíčku nebo krabičky. Některé kalendáře jsou dokonce interaktivní a nabízejí dětem různé úkoly a hry.

Při výběru adventního kalendáře je důležité myslet na věk a zájmy dítěte. Důležitá je i kvalita zpracování a materiálů. A samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější – aby adventní kalendář dětem udělal radost a zpříjemnil jim čekání na Vánoce.

Výběr dle věku a zájmů dítěte

Při výběru dětského adventního kalendáře je věk a zájmy dítěte tím nejdůležitějším faktorem. Pro nejmenší děti do tří let jsou vhodné kalendáře s textilními kapsičkami, které mohou bezpečně prozkoumávat. Uvnitř se obvykle ukrývají malé hračky, jako jsou dřevěná zvířátka, autíčka nebo panenky. Pro starší děti od tří let už přichází v úvahu kalendáře s drobnými sladkostmi, jako jsou čokoládové figurky nebo bonbóny. Důležité je vybrat kalendář s kvalitními sladkostmi, které dítěti chutnají.

S rostoucím věkem a rozvíjejícími se zájmy dítěte se otevírá svět tematických adventních kalendářů. Pro milovníky dinosaurů existují kalendáře s dinosauřími figurkami a doplňky, pro malé princezny kalendáře s bižuterií a sponkami do vlasů. Kluci ocení kalendáře s autíčky, stavebnicemi LEGO nebo motivy oblíbených filmů a seriálů. Holky potěší kalendáře s panenkami, doplňky na tvoření nebo motivy pohádek.

Při výběru adventního kalendáře nezapomeňte zohlednit i to, zda má dítě nějaké alergie nebo dietní omezení. Pro alergiky na lepek existují speciální bezlepkové kalendáře, pro děti s intolerancí laktózy zase kalendáře bez laktózy.

Kreativní a DIY adventní kalendáře

Adventní kalendáře už dávno nejsou jen čokoládovou záležitostí. Pro děti, které milují tvoření a kreativní hrátky, je DIY adventní kalendář tou pravou volbou. Nejenže si užijí zábavu při jeho výrobě, ale každý den je čeká nový úkol, hračka nebo drobný dárek, který podpoří jejich fantazii a zručnost.

Srovnání dětských adventních kalendářů
Značka Typ Počet dní Cena (Kč)
LEGO Hračky 24 899
Kinder Čokoláda 24 249
Albi Kreativní 24 499

Existuje nepřeberné množství nápadů na dětské adventní kalendáře, které si můžete s dětmi vyrobit doma. Oblíbené jsou například pytlíčky zavěšené na šňůře, krabičky slepené do tvaru stromečku nebo domečku, ponožky připnuté na kolíčkách, ruličky od toaletního papíru ozdobené jako skřítci a mnoho dalších. Fantazii se meze nekladou!

Do adventního kalendáře pro děti můžete schovat různé drobnosti. Skvěle se hodí drobné hračky, jako jsou autíčka, figurky zvířátek, pastelky, samolepky, razítka, bublifuky, skákací míčky nebo magnetky. Děti potěší i sladkosti, ale v menším množství a zdravější variantě, například sušené ovoce, oříšky, domácí müsli tyčinky nebo kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa.

Důležité je, aby obsah adventního kalendáře odpovídal věku a zájmům dítěte. Pro menší děti volte jednodušší úkoly a hračky, starší děti ocení náročnější výzvy a kreativní aktivity. Nezapomeňte také na společné chvíle a zážitky, které vám adventní kalendář může zpříjemnit.

Tipy pro plnění adventního kalendáře

Adventní kalendář pro děti je skvělý způsob, jak jim zpříjemnit čekání na Vánoce. Pokud ale tápete, čím ho naplnit, máme pro vás pár tipů. Zapomeňte na sladkosti, zkuste to letos jinak! Malé hračky jako autíčka, panenky nebo zvířátka potěší v každém okénku. Kreativní děti ocení pastelky, vodovky, samolepky nebo omalovánky. Pro rozvoj fantazie jsou ideální malé stavebnice, puzzle nebo figurky. Nezapomeňte na praktické drobnosti, jako jsou ponožky s vánočním motivem, rukavice nebo čepice. Vytvořte si vlastní poukazy na společné aktivity, třeba na pečení cukroví, stavění sněhuláka nebo sledování vánoční pohádky. Děti potěší i drobné šperky, přívěsky na klíče nebo magnetky.

Oblíbené značky a motivy

Děti se můžou těšit na adventní kalendáře s motivy oblíbených pohádek, filmů a seriálů. Mezi stálice patří Ledové království od Disneyho, pohádky od Pixaru nebo dobrodružství s Harry Potterem. Kluci ocení kalendáře s autíčky Hot Wheels, stavebnicemi Lego nebo figurkami z Marvelovek. Holčičky potěší adventní kalendáře s panenkami Barbie, L.O.L. Surprise! nebo s motivy pohádky My Little Pony.

Kromě klasických adventních kalendářů s čokoládou nebo malými hračkami jsou čím dál populárnější i kalendáře s kosmetikou, šperky nebo zážitky. Pro malé slečny jsou tu adventní kalendáře s dětskou kosmetikou, laky na nehty nebo třpytivými doplňky. Kluci ocení kalendáře s malými autíčky, dinosaury nebo experimenty.

Při výběru adventního kalendáře je důležité zohlednit věk a zájmy dítěte. Pro nejmenší děti jsou vhodné kalendáře s jednoduchými motivy a většími překvapeními. Starší děti ocení kalendáře s propracovanějšími detaily a zábavnými aktivitami. Ať už vyberete jakýkoliv adventní kalendář, věříme, že s ním vašim dětem zpříjemníte čekání na Vánoce.

Cena a dostupnost

Cena dětských adventních kalendářů se značně liší v závislosti na obsahu a značce. Jednoduché kalendáře s čokoládou se dají pořídit už od pár desítek korun, zatímco propracovanější kalendáře s hračkami, kosmetikou nebo jinými překvapeními se můžou vyšplhat až na několik tisíc korun.

Při výběru kalendáře je důležité zvážit věk a zájmy dítěte, ale také svůj rozpočet. Není nutné utrácet majlant, abyste dítěti udělali radost. I levnější kalendář může být pro dítě velkým potěšením, pokud obsahuje věci, které ho baví.

Dostupnost adventních kalendářů je v dnešní době široká. Seženete je v supermarketech, hračkářstvích, drogeriích i online. Doporučujeme ale s nákupem neotálet, protože ty nejoblíbenější kalendáře bývají často brzy vyprodané.

Užijte si kouzlo Vánoc s adventním kalendářem

Vánoce, nejkrásnější období roku, se kvapem blíží a s nimi i kouzelná atmosféra plná očekávání. A co by bylo lepšího než si toto období ještě více zpříjemnit adventním kalendářem? Adventní kalendáře pro děti jsou skvělým způsobem, jak jim zkrátit čekání na Ježíška a užít si každý den před Štědrým dnem.

Na trhu je nepřeberné množství adventních kalendářů s nejrůznějšími motivy, od klasických s obrázky až po ty s malými překvapeními. Pro nejmenší děti jsou ideální kalendáře s pohádkovými postavičkami, jako je Krteček, Pat a Mat nebo Tlapková patrola. Starší děti pak ocení kalendáře s motivy jejich oblíbených filmů, seriálů nebo her.

Adventní kalendář pro děti nemusí být jen o sladkostech. Existují i varianty s malými hračkami, stavebnicemi, kosmetikou nebo školními potřebami. Některé kalendáře dokonce nabízejí kombinaci různých překvapení, takže si na své přijde opravdu každý.

Výběr adventního kalendáře by se měl odvíjet od věku a zájmů dítěte. Důležité je také zvážit, zda preferujete kalendář s jednorázovými překvapeními, nebo s takovými, které dítě využije i po Vánocích. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ adventního kalendáře, nezapomeňte, že nejdůležitější je radost a úsměv na tváři vašeho dítěte.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: dětské zboží

Autor: Věra Novotná

Tagy: decko adventni kalendar | adventní kalendář pro děti