SMOOTHIE MISKA S MODROU SPIRULINOU

Modrá spirulina – CO TO JE?!! A PROČ TO JÍST???

Modrá spirulina je v jídle především krásná :) Dalo by se to brát jako přírodní barvivo s benefitem (ačkoli je to neuvěřitelně „chemicky“ modré).

Předpokládám, že si do koktejlu nikdo půl kila spiruliny nedá, bavíme se spíš o použití v gramech. Proto je benefity této krásky potřeba brát s rezervou. Co je na ní tedy krom barvy fajn?

– pomáhá odtraňovat těžké kovy a toxiny z těla 
– je tvořena ze 70% bílkovinami – je prakticky celá tvořena modrým pigmentem fykocyaninem. Bylo prokázáno, že fykocyanin pomáhá zmírnit zánět, snižovat hladinu krevního cukru a bojovat proti oxidačnímu stresu. Oxidační stres se podílí na onemocněních souvisejících s věkem, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, neurodegenarativní onemocnění a některé druhy rakoviny.

Co vy na to? Klidně se v ní třeba i vykoupem, co? 

INGREDIENCE  PRO JEDNOHO KONZUMENTA :)

  • banán
  • hrst manga
  • lžička modré spiruliny
  • lžička chia semínek
  • kokosové mléko dle potřeby/ voda

POSTUP:

Nebát se toho a vše řádně rozmixovat. :) Jako ozdobu čerstvé ovoce, kokos, kakaové boby – třeba zrovna tak, jako já. Dobrou chuť!

Jsem specialista v oblasti funkční výživy. Pomáhám lidem, od prenatálního věku až po pokročilý důchodový věk, najít vhodný výživový styl a velmi často i řešení jejich zdravotních problémů skrze správně volenou stravu. Svou práci již vnímám jako poslání – díky ní mohu dělat lidi zdravější a šťastnější! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů